Strefa Zdowia i Urody

0

Trening w makijażu czy bez?

Strefa Zdrowia i Urody 4 lipca 2013

Makijaż.. jedne kobiety nie wyjdą bez niego z domu inne nawet nie potrafią go sobie zrobić i uważają go za kompletnie zbędny.

Dobrze wykonany potrafi skutecznie podkreślić i wyeksponować kobiece atuty lecz czy faktycznie potrzebny jest na siłowni, podczas treningu?

Zdania na ten temat są podzielone…

Dużo zależy od tego w jakim stanie mamy skórę (czy występują na niej przebarwienia - te można jednak szybko usunąć - lub zaczerwienienia, czy skóra jest jasna czy opalona), od naszych przyzwyczajeń i wymagań względem siebie, od upodobań, rodzaju stosowanych kosmetyków i wreszcie od naszych… umiejętności.

Jeżeli czujesz się źle bez makijażu na co dzień i nie potrafisz bez niego wyjść z domu to na pewno jego brak nie podniesie skuteczności Twojego treningu – wręcz przeciwnie!!!

Nowoczesne kluby fitness w dużej mierze wypełnione są lustrami, które okazują się pomocne w kontrolowaniu własnego ciała podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń, ale też bezwzględnie pokazują ci jak wyglądasz podczas treningu.

Na szczęście jest kilka sposobów na to, żebyś nie musiała na makijaż przed treningiem poświęcać zbyt wiele czasu.

Henna

Odpowiednio wyregulowane brwi i rzęsy, podkreślone dzięki delikatnej hennie na pewno nie zaszkodzą i nie spłyną.

Makijaż permanentny

Wykonany dobrymi preparatami, w sprawdzonym miejscu przez dobrego specjalistę ma szerokie zastosowanie. Może służyć podkreśleniu oprawy oka (pigmentacji brwi i kresek na górnej i dolnej powiece), zaakcentowaniu konturu ust lub kamuflować rozstępy oraz blizny.

Utrzymuje się na skórze nawet przez kilka lat i wypłukuje się stopniowo. W każdej chwili pigmentację można powtórzyć. Niestety jest dość kosztowny.

Przedłużanie rzęs

Wiele kobiet sięga po ten sposób. Długie i geste rzęsy pozwalają im zapomnieć o całej reszcie i skutecznie podkreślić ich wdzięki.

Godne polecenia przy tym temacie jest kółko kamuflaży firmy KRYOLAN. Najczęściej zamawiam je tutaj – daje świetny efekt, wystarcza na bardzo długo (nawet przy codziennym stosowaniu). Jest świetne i każdy może wybrać zestaw odcieni odpowiednich dla siebie!

Skomentuj

Zaloguj się

Nie pamiętasz Hasło ?

Zarejestruj się!