Strefa Zdowia i Urody

0

Jak zrobić sześciopak w miesiąc – omówienie treningu Jillian Michaels

Strefa Zdrowia i Urody 11 marca 2014

Sześciopak w miesiąc… czy to możliwe?

Dzisiaj udało mi się wykonać w całości nasz poniedziałkowy trening z drugiego tygodnia wyzwania - czuję, że wracam do formy:)

sześciopak w miesiąc

Po wykonaniu go mam kilka przemyśleń, którymi chciałabym się z Tobą podzielić…

Jednym z najważniejszych elementów dobrego treningu jest technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń – kiedy jest dobra ćwiczenia bardziej męczą, przynoszą więcej korzyści i lepiej działają.

Dlatego właśnie powstał ten wpis – omówię w nim kilka najczęściej powtarzanych i najbardziej skutecznych lecz jednocześnie trudnych do wykonania ćwiczeń i podpowiem Ci jak wykonać je prawidłowo lub w wersji uproszczonej.

Na pierwszy ogień weźmiemy przysiad:

przysiad

Pamiętaj, aby ćiężar ciała podczas wykonywania tego ćwiczenia przenieść na pięty i zewnętrzne części stóp – to zdecydowanie ułatwi Ci utrzymanie kolan na wysokości śródstopia podczas schodzenia w dół.

Cały czas pośladki cofaj do tyłu – tak jakbyś chciała usiąść na krześle i „nie siadaj” zbyt nisko a przy wychodzeniu w górę napinaj pośladki zbliżając kość łonową do pępka.

Drugie ćwiczenie warte omówienia to moim zdaniem plank/deska, która w treningu na sześciopak Jillian Michaels pojawia się w dwóch wersjach: przodem i bokiem.

jak-prawidlowo-wykonac-plank

- przy wykonywaniu tego ćwiczenia skup całą swoją uwagę na odcinku lędźwiowym a jeśli nie jesteś w stanie utrzymać go prosto wykonaj to ćwiczenie tak jak na poniższym zdjęciu:

plank_ulatwienie

- wszędzie gdzie w treningu pojawia się plank/deska wykonuj tę wersję a z czasem – w miarę jak korpus będzie coraz mocniejszy – pozwalaj sobie na coraz więcej:)

Deski bokiem przyznam się, że nie byłam w stanie wykonać… Póki co moja wersja wyglądała tak:

kneeling-side-plank

- zamiast pracować zewnętrzną nogą po prostu unosiłam i opuszczałam biodra.

A jak to było u Ciebie? Czy byłaś w stanie wykonać deskę bokiem w taki sposób jak na poniższym obrazku:

jak prawidłowo robić deska bokiem

- pochwal się zostawiając komentarz:) /aby to zrobić zjedź na sam dół strony/

Skomentuj

Zaloguj się

Nie pamiętasz Hasło ?

Zarejestruj się!