Strefa Zdowia i Urody

0

Jak farbuje się włosy na blond? Mój sprawdzony sposób…

Strefa Zdrowia i Urody 27 listopada 2013

jak farbuje się włosyWydaje się, że ładny odcień blondu na długich włosach można uzyskać tylko przez kosztowną wizytę w dobrym salonie fryzjerskim, za pokaźną sumę a jednak nie do końca:) Farbowanie to prosta sprawa – trzeba tylko wiedzieć co i jak zrobić.

Tym tematem zainteresowałam się parę lat temu… szukałam skutecznego sposobu na to, aby nie tracić ogromnej ilości czasu i pieniędzy na farbowanie włosów w prestiżowych salonach – w warunkach domowych można uzyskać ten sam efekt a w dodatku kiedy tylko się zechce i za 1/4 kwoty:)

Po długich poszukiwaniach i wielu eksperymentach znalazłam właściwe farby do włosów a sekretną formułę, przepis na to co z nimi zrobić, aby uzyskać kolor pokazany na próbniku zdradziła mi znajoma fryzjerka – metoda ta działa i świetnie się sprawdza bo bardzo często kobiety pytają mnie gdzie farbuję włosy a kiedy tylko odpowiem, że farbuję je „sama”, w domu od razu chcą się dowiedzieć jak:)

Efekty takiego farbowania – jak dla mnie – są bardzo zadowalające. Najbardziej zachwyca mnie to, że godziny spędzone z farbą na głowie można bardzo sensownie wykorzystać.

Do przeprowadzenia całego zabiegu potrzebne jest zaledwie kilka produktów:

1. Farby Goldwell Topchic w odcieniach: 9NA, 10P i 8B

goldwell

2. Woda utleniona 1.9%

jak farbuje się włosy

3. Rozjaśniacz

jak farbuje się włosy

i koniecznie odżywka zakwaszająca włosy

jak farbuje się włosy

A oto szczegółowa instrukcja działania:

Krok1 Na odrost nakładamy rozjaśniacz rozrobiony z wodą utlenioną (koniecznie 1,9%). Trzymamy na włosach przez 15 minut.
Krok2 Spłukujemy rozjaśniacz
Krok3 Na całe włosy nakładamy kwaśną odżywkę, odczekujemy 10 minut i spłukujemy
Krok4 Suszymy włosy

Krok5 Rozrabiamy farby: 30ml farby Gldwell Topchic 9NA + 15ml farby 10P + 15ml farby 8B + dwa razy tyle (czyli w tym wypadku 120ml) wody utlenionej 1,9%
Krok6 Nakładamy farbę za pierwszym razem na całe włosy a przy kolejnych farbowaniach tylko na odrost. Trzymamy przez 30 minut i spłukujemy.
Krok 7 Nakładamy ulubioną odżywkę – więcej na ten temat tutaj>>>

Powodzenia!

Ps. Pamiętajcie, że nie jestem w tej dziedzinie specjalistą – jeśli coś Was zastanawia porozmawiajcie ze swoim fryzjerem i upewnijcie się czy dla Waszych włosów takie działania będą bezpieczne.

Skomentuj

Zaloguj się

Nie pamiętasz Hasło ?

Zarejestruj się!