Strefa Zdowia i Urody

0

Czy kobiety słusznie obawiają się ćwiczeń z ciężarami?

Strefa Zdrowia i Urody 27 września 2013

ciężarySpora ilość kobiet obawia się ćwiczeń z ciężarami i dlatego często słyszę pytania typu: „Czy podnoszenie ciężarów nie sprawi, że będę mocno umięśniona?”

Wiele kobiet boi się, że podnoszenie 5kg hantli lub wprowadzenie obciążeń do treningu przemieni je w Arnolda Schwarzeneggera a tymczasem… wcale nie jest to takie proste – gdyby było mężczyźni byliby prawdziwymi szczęściarzami.

Do zbudowania masy mięśniowej potrzeba (pisząc w dużym skrócie) systematycznych treningów z ciężarami, określonej ilości serii, odpowiedniej intensywności, wykonywania poszczególnych ćwiczeń w określonym tempie a do tego wszystkiego spożywania w odpowiednio dużej ilości określonego typu jedzenia. Nie jest to tak proste jak się z pozoru wydaje.

Sposób w jaki ciężary są wykorzystywane w przeciętnym treningu przeznaczonym dla kobiet znacznie różni się od tego w jaki ciężary są wykorzystywane przez mężczyzn, którym zależy nie tylko na rzeźbie, ale i na masie dlatego też kobiety nie powinny się obawiać treningów z obciążeniami – pięknie wyrzeźbione mięśnie nie tylko każdej z nas dodadzą uroku – jest jeszcze jedna korzyść: skutecznie podniosą metabolizm bo jak wiadomo mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz.

Jak dietetyk poleca podkręcić metabolizm? przeczytaj tutaj

Im więcej mięśni tym ciało wydajniej spala tłuszcz a zatem połączenie ćwiczeń cardio i podnoszenia ciężarów to bardziej wydajna droga do pozbycia się tłuszczu niż godziny spędzone tylko z samym cardio. Dodatkową zaletą ćwiczeń z ciężarami jest to, że każdy z nas może wykorzystać je w treningu tak jak chce.

Jeśli chcesz dodać masy mięśniowej, musisz podnosić duże obciążenia i wykonywać mniej powtórzeń. Jeśli twoim celem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej i nadanie tonu mięśniom, powinnaś podnosić średnie obciążenia, przy większej ilości powtórzeń oraz dodatkowo wykonywać ćwiczenia cardio.

Skomentuj

Zaloguj się

Nie pamiętasz Hasło ?

Zarejestruj się!