bóle kolan czy nawet zwyrodnieniowe bóle kręgosłupa. Intensywny trening wykonywany w domu, bez butów może przynieść... Kontynuuj czytanie » " />

Strefa Zdowia i Urody

0

Buty na fitness – dlaczego to takie ważne?

Strefa Zdrowia i Urody 27 lutego 2014

butyButy na fitness to pierwsza rzecz, w którą trzeba się zaopatrzyć – niezależnie od tego czy zamierzasz ćwiczyć w domu czy też w klubie stanowią bardzo ważny element stroju sportowego ponieważ ich brak albo zła jakość może niekorzystnie wpłynąć na kondycję twoich kolan czy nawet kręgosłupa.

Intensywny trening wykonywany w domu, bez butów może przynieść więcej szkód niż korzyści. Warto o tym pamiętać.

W tej chwili na rynku jest w czym wybierać – sport staje się coraz bardziej modny. Na półkach sklepowych można znaleźć obuwie niemalże w każdym kolorze. To jednak na co warto zwrócić szczególną uwagę to nie wygląd buta a jego funkcjonalność.

Jeśli zamierzasz ćwiczyć w domu to odpowiednie dla Ciebie będą buty z elastyczną podeszwą i poduszkami powietrznymi, które będą dodatkowo chronić stawy skokowe – a jeśli w klubie to poduszki możesz sobie podarować bo większość klubów na salach ma amortyzowane podłogi.

butyBut powinien dobrze trzymać stopę – najlepiej, żeby był sznurowany. Może sięgać za piętę – może też być krótszy, najważniejsze, żeby był wygodny i stabilny. Wszelkie podwyższenia na wysokości pięty nie są wskazane bo utrudniają trzymanie równowagi podczas wykonywania niektórych ćwiczeń.

Na pewno dużym atutem będzie oddychający materiał, przepuszczający powietrze.

Skomentuj

Zaloguj się

Nie pamiętasz Hasło ?

Zarejestruj się!