Strefa Zdowia i Urody

0

ABC Zdrowego Opalania

Strefa Zdrowia i Urody 10 lipca 2013

opalanieBez względu na to czy opalamy się w solarium czy na słońcu – opalanie (poza tym, że wyposaża nas w witaminę D i hormon szczęścia) zawsze w pewnym stopniu nam szkodzi dlatego warto zastosować się do kilu prostych zasad. Zdrowy rozsądek w kwestiach związanych z opalaniem to pierwsza, najpotężniejsza forma ochrony.

Najbardziej negatywny wpływ ma na nas słońce pomiędzy godziną 11 a 15. To właśnie wtedy promieniowanie jest największe i dlatego trzeba ze szczególną troską stosować dostępne w drogeriach i aptekach kremy, emulsje oraz olejki z wysokim filtrem, nosić nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Kiedy słońce zaczyna mocno grzać jedną z najpilniejszych spraw do załatwienia okazuje się zakup odpowiedniego kremu z filtrem.

Na rynku dostępna jest cała gama przeróżnych produktów. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i aplikować zakupiony kosmetyk często oraz obficie – zastosowanie kosmetyku słonecznego z SPF 15 w zbyt małej ilości (jak to się w większości przypadków dzieje) powoduje iż współczynnik ochrony spada z 15 do np. 6.

Kremem godnym polecenia, przystępnym cenowo, skutecznym i wygodnym w aplikacji dla dorosłych jest np. Ziaja Spot Sun (dostępna w różnych wersjach). Jeśli chodzi o dzieci i niemowlęta polecam DAX wodoodporny (skutecznie chroni i prześlicznie pachnie).

Z badań przeprowadzonych przez Brytyjskie Towarzystwo Dermatologiczne, opublikowanych przez „Daily Mail” wynika, że duże znaczenie ma też to czym się odżywiamy na upale. Dobrze jest wyposażyć organizm w naturalne filtry – w postaci witamin: „C” i „E”.

Witaminy C i E regulują procesy, jakie zachodzą w skórze po ekspozycji na słońce, neutralizując wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie.

Szczególnie zbawienny wpływ mają na nas pomidory, pomarańczowe warzywa i owoce oraz orzechy!

Warto pamiętać o tym, że na co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem opalania powinno się zaprzestać używania produktów zawierających kwasy, retinol lub witaminę A. Grozi to oparzeniem skóry! Jedynym kwasem, który nie ma działania fotouczulającego, jest kwas migdałowy. Powoduje on równomierną produkcję melaniny, więc wręcz sprzyja ładnej opaleniźnie.

Skomentuj

Zaloguj się

Nie pamiętasz Hasło ?

Zarejestruj się!